USŁUGI STOMATOLOGICZNE

Protetyka stomatologiczna

Protetyka stomatologiczna zajmuje się odbudową funkcji żucia oraz estetyki uśmiechu za pomocą różnych uzupełnień protetycznych indywidualnie dobranych do potrzeb pacjenta. O możliwościach takiego leczenia można dowiedzieć się podczas konsultacji protetycznej, przed którą warto jest wykonać zdjęcie rentgenowskie całego uzębienia.

Profilaktyka

Profilaktyka i regularna higienizacja zębów są kluczowym elementem w przywracaniu i utrzymaniu jamy ustnej w zdrowiu. Jednym z naszych zadań jest podnoszenie świadomości oraz edukacja, dlatego służymy pomocą w doborze metody szczotkowania, odpowiedniej pasty czy szczoteczki.

Stomatologia zachowawcza

Zajmujemy się odbudową zniszczonych najczęściej przez próchnicę, utraconych części zęba. Do tego celu używamy materiałów najwyższej jakości oraz stosujemy różne, indywidualnie dobrane metody, starając się przywrócić kolor, kształt oraz funkcję zęba.

Endodoncja - leczenie kanałowe

Należy je wykonać, kiedy dojdzie do zapalenia miazgi czyli naczyń krwionośnych i nerwu znajdującego się wewnątrz zęba. Polega ono na usunięciu zmienionej chorobowo miazgi oraz oczyszczeniu i wypełnieniu kanałów. Zabieg ten jest bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.

Ortodoncja

Leczenie ortodontyczne ma na celu poprawę uśmiechu, estetyki łuków zębowych i wyglądu twarzy. W ortodoncji stosowane są aparaty stałe oraz zdejmowane.

Wybielanie zębów

To zabieg stomatologii estetycznej poprawiający wygląd przebarwionych zębów. Oferujemy wybielanie zębów martwych oraz wybielanie zębów żywych metodą nakładkową.

Chirurgia

Świadczymy usługi w zakresie ekstrakcji (usunięcie) zębów mlecznych i stałych, zębów zatrzymanych np. ósemek, plastyce krótkich wędzidełek języka i warg, resekcji wierzchołków korzeni zębów, usuwaniu drobnych zmian na śluzówce jamy ustnej.